Prekių katalogas

10 kampinio šlifuoklio panaudojimo būdų

 • 10 kampinio šlifuoklio panaudojimo būdų

  Kampinis šlifuoklis – tai nešiojamas elektrinis įrankis specialiai sukurtas medžiagų šlifavimui ir poliravimui.

  Kampiniai šlifuokliai gali būti naudojami įvairiose darbo vietose ar pramonėje: metalo apdirbime, statybose, gelbėjimo darbams atlikti. Įrankiai energiją pasisavina iš elektros šaltinio, benzino arba suslėgto oro. Taip pat kampiniai šlifuokliai yra ir akumuliatoriniai įrankiai – jų veikimui yra reikalinga baterija.

  Kampiniai šlifuokliai turi diskus, kurių dydis tiesiogiai priklauso nuo įrankio pasirinkimo. Dažniausiai naudojami diskai pagal dydį yra: 4,5 colio (115 mm) ir 9 colių (230 mm). renkantis šlifuoklį su didesniais diskais, nušlifuosite didesnes medžiagas, o su mažesniais diskais – mažesnes. Taip pat prieš perkant šį įrankį verta atkreipti papildomą dėmesį į variklio galią ir maitinimo šaltinį. Toliau straipsnyje aptarsime 10 kampinio šlifuoklio panaudojimo būdų.

  1. Dažų pašalinimas

  Kampinis šlifuoklis yra puikus įrankis, kai reikia pašalinti dažus nuo atitinkamų paviršių. Ant metalo susidarė nereikalingas dažų sluoksnis, norite perdažyti automobilį pirma pašalinant senus dažus – naudokite kampinį šlifuoklį, nes jis nepažeis apačioje esančio metalo.

  2. Rūdžių pašalinimas

  Rūdys – tai rudos arba tamsios spalvos kieta medžiaga, susidaranti ant paviršiaus jam rūdijant. Rūdys puikiai pasišalina kampinio šlifuoklio pagalba. Naudodami vielinį ratuką arba šepečio priedą lengvai pašalinsite, bet kokio storumo rūdis ir paruošite paviršių dažymui.

  3. Keraminių plytelių pjaustymas

  Kartas dedant keramines plyteles jos netelpa ir jas prireikia pjaustyti. Dažnam dedančiajam šias plyteles atsiranda nelengvas iššūkis, su kokiu įrankiu jas pjaustyti. Kampinis šlifuoklis – vienas tinkamiausių pasirinkimų, nes palieka švarų, neaštrų plytelių kraštą ir užpildas tarp plytelių nepradeda trupėti.

  4. Skiedinio pašalinimas

  Skiedinys – tai tirpalas arba skystas mišinys dažniausiai naudojamas statybose. Skiedinio pašalinimas kampiniu šlifuokliu paprastai yra greitesnis ir efektyvesnis būdas nei kalimas. Naudojant kampinį šlifuoklį taip pat sumažinsite tikimybę, kad plytelės bus susmulkintos valant skiedinį tarp jų.

  5. Akmens pjovimas

  Akmuo yra kietas mineralas, todėl norint jį perpjauti reikia tinkamo ir galingo įrankio. Dėl kampinio šlifuoklio gebėjimo atlikti švelnius, gražius ir lygius pjūvius, jis tampa puikiu  įrankiu akmeniui perpjauti. Siekiant didesnio mobilumo naudokite mažesnę šlifuoklę, kuri leis lengvai atlikti mažesnius ir tikslius pjūvius.

  6. Metalo valymas

  Kampinis šlifuoklis yra puikus pasirinkimas valant ant metalo susidariusias rūdis arba šalinant dažus. Valant metalą ir nenorint pažeisti jo paviršiaus rekomenduojama naudoti vielinį šepetį, kuriuo lengvai nuvalysite metalą, kad jis vėl būtų švarus ir įrankis atrodytų kaip naujas.

  7. Metalo šlifavimas ir poliravimas

  Kad darbas vyktų greičiau šlifuojant ar poliruojant metalą galite naudoti kelis diskus. Vieni diskai lengvai ir greitai pašalins susidariusius nelygumus ir nušlifuos suvirinimo siūles taip kad jos susilygintų su jungtimis. Kiti diskai suteiks metalui gražų bei lygų blizgesį.

  8. Mūro pjovimas

  Mūro pjovimui geriausia naudoti abrazyvinį arba deimantinį ratą, tik prieš naudojimą būtinai patikrinkite pakuotę, ar ji nepažeista. Pjaunat šias medžiagas rekomenduojama naudoti apsauginius akinius ir respiratorių, nes pjovimo metu susidaro dulkės, kurios gali patekti į akys arba kurių galite įkvėpti.

  9. Medžio drožyba

  Su kampiniu šlifuokliu naudodami drožimo diskus galėsite užsiimti medžio drožybos darbais. Kampiniai šlifuokliai puikiai tinka grubiam formavimui, pavyzdžiui, gaminant stalus ar stalo kojas. Tačiau jie nėra tinkami sudėtingiems medžio darbams atlikti.

  10. Medienos obliavimas

  Raižybos ratą galite naudoti metalui arba medienai obliuoti. Taip pat su šiais ratais galima obliuoti įvairias medžiagas ir atlikti kitus darbus.