Prekių katalogas

Daržininkystės vadovas pradedantiesiems

 • Daržininkystės vadovas pradedantiesiems

  Daržininkystė (arba sodininkystė) yra nepaprastai patraukli veikla, suteikianti galimybę pasidžiaugti šviežiomis, sveikomis daržovėmis, kurių auginimas yra ne tik malonus, bet ir naudingas.

  Pradedantiesiems, galbūt ši veikla gali pasirodyti kaip sudėtinga užduotis, tačiau su tinkamu vadovavimu ir įrankiais jūs galite lengvai pradėti ir sėkmingai auginti savo daržoves. Sodininkystė yra įdomus ir visavertis pomėgis įvairaus amžiaus žmonėms. Nesvarbu, ar esate naujokas, ar jau daugelį metų dirbate sodininkystės sferoje, šis pradedančiųjų vadovas padės jums išnaudoti visas savo sodininko galimybes. Šiame vadove sužinosite, kaip pradėti kurti sodą ir mėgautis jo grožiu ilgus metus.

  Įrankiai, be kurių neįsivaizduojama daržininkystė

  Prieš pradėdami kurti sodą, įsitikinkite, kad turite reikiamų įrankių ir reikmenų. Štai keletas sodo įrankių / reikmenų, kurių jums gali prireikti.

  • Žemės grąžtas. Šis įrankis naudojamas greitai ir lengvai iškasti dideles duobes gėlėms ar daržovėms sodinti.
  • Lapų pūstuvas. Lapų pūstuvas gali greitai ir lengvai išvalyti nukritusius lapus ir šiukšles iš jūsų sodo.
  • Rankinė mentelė.  Visų sodininkų pagrindinis įrankis yra rankinė mentele. Galite jį naudoti augalams persodinti, pašalinti piktžoles ir prižiūrėti savo sodą.
  • Sodo žarna. Esminė bet kurio sodo dalis yra sodo žarna. Ji padės patogiai laistyti ir prižiūrėti augalus.
  • Sodo pirštinės. Dėvėkite sodo pirštines, kad apsaugotumėte rankas nuo aštrių daiktų ir nešvarumų.
  • Trąšos. Geros trąšos suteiks jūsų augalams būtinų maistinių medžiagų sveikam augimui.

  Turėdami reikiamų reikmenų, galėsite užtikrinti, kad jūsų sodas būtų sėkmingas ir malonus akiai.

  Kaip vyksta darbai?

  Pirmas žingsnis kuriant daržą yra žemės paruošimas. Žemės grąžtas yra būtinas įrankis, kuris padės jums išgręžti dirvą, pašalinti šaknis ir kitas kliūtis, kurie gali trukdyti augalams augti. Pasirinkę tinkamą vietą savo daržui, naudokite žemės grąžtą, kad išlygintumėte dirvą ir paruoštumėte ją sėjimui ar sodinimui.

  Antras žingsnis yra pasirinkti, ar auginti daržoves iš sėklų ar sodinukus. Kai kurios daržovės geriau auga iš sėklų, tuo tarpu kitos geriau auga iš sodinukų. Priklausomai nuo to, ką norite auginti, įsigykite kokybiškas sėklas arba sodinukus iš patikimų šaltinių.

  Vienkartinės pirštinės yra būtinas įrankis, ypač daržininkystėje. Jos padės apsaugoti jūsų rankas nuo nešvarumų, chemikalų ir dirvožemio. Be to, jos taip pat gali padėti išlaikyti tinkamą higieną, kad neperduotumėte bakterijų ar ligų į  daržą.

  Kodėl reikia tinkamai laistyti dirvą?

  Renkantis augalus sodui, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Sužinokite, kokie augalai klestės pagal jūsų kiemo klimatą, dirvožemio tipą ir vandens, šviesos bei temperatūros poreikius. Apsvarstykite, kurių augalų auginimas jus labiausiai domina, ir laisvą erdvę.

  • Laistymas yra esminis augalų gyvybės palaikymo aspektas. Įsitikinkite, kad turite tinkamą laistymo sistemą savo darže, ar tai būtų laistymo laikikliai, laistymo vamzdeliai ar net automatinė laistymo sistema. Užtikrinkite, kad jūsų augalai būtų laistomi pakankamai, bet ne per daug.
  • Svarbu žinoti, kokia jūsų dirvožemio pH reikšmė ir mityba, kad galėtumėte tinkamai auginti savo daržoves. Dirvožemio testavimo įrankiai padės jums nustatyti šias reikšmes ir nurodys, ką reikia padaryti, jei reikia korekcijų. Turėkite pagrindines darbo priemones, tokias kaip kastuvai, šakės, šienapjovės ir panašiai, kad galėtumėte atlikti įvairius darbus savo darže, tokius kaip piktžolių šalinimas, sodinimas ar šakų genėjimas.

  Pradėti savo daržininkystės kelionę gali būti malonus procesas, kuris teiks didelį pasitenkinimą. Tinkamai prižiūrint, jūsų sodas duos daug vaisių, daržovių, žolelių ir žiedų. Su šiais pagrindiniais žingsniais ir būtiniausiais įrankiais jūs galite pradėti auginti savo daržoves su pasitikėjimu. Sėkmės!