Prekių katalogas

Kaip išsirinkti akumuliatorinį gręžtuvą: patarimai ir rekomendacijos

 • Kaip išsirinkti akumuliatorinį gręžtuvą: patarimai ir rekomendacijos

  Turbūt nesuklysime sakydami, kad akumuliatoriniai gręžtuvai yra daugelio namų meistrų ir profesionalių specialistų įrankių arsenale. Pagrindinis jų privalumas – universalus panaudojimas, mobilumas ir galimybė dirbti be elektros.

  Naujos kartos akumuliatoriniai gręžtuvai su bešepetėline variklio technologija yra efektyvesni ir galingesni, variklio veikimo metu susidaro mažiau karščio ir trinties, todėl pats įrankis ne taip sparčiai dėvisi ir pasižymi išskirtiniu patvarumu.

  Tačiau išsirinkti tikrai gerą akumuliatorinį gręžtuvą nėra taip paprasta, nes rinkoje yra daugybė pačių įvairiausių modelių su skirtingomis charakteristikomis. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra akumuliatoriniai gręžtuvai ir pateiksime rekomendacijas, kokiais vertinimo kriterijais reikėtų remtis, renkantis kokybišką ir ilgai tarnausiantį įrankį.

  Mėgėjui ar profesionalui?

  Akumuliatorinius gręžtuvus galima suklasifikuoti į skirtus meistrams mėgėjams ir skirtus specialistams, profesionalams. Pagrindinis skirtumas - įrankio patvarumas. Profesionaliam naudojimui skirtu gręžtuvu – dėl jo didesnės galios ir akumuliatoriaus talpos – galima dirbti ilgą laiką, neretai ir visą dieną. Tuo tarpu, jei gręžtuvo prireikia retai, pavyzdžiui, namų buities darbams ar nedideliam remontui, visiškai neverta investuoti į įrankį, kurio funkcionalumo ir galingumo pilnai neišnaudosite.

  Gręžtuvo galia ir sukimo momentas

  Gręžtuvų galios diapazonas gali būti nuo 6  iki 18 voltų. Mažesnės galios gręžtuvo tikrai užteks surinkti baldus, išgręžti skylę paveikslui ir pan. Tuo tarpu, jei planuojate ilgesnius ir sudėtingesnius darbus, pavyzdžiui, jei teks gręžti betoną, vertėtų rinktis akumuliatorinį gręžtuvą su smūgine funkcija.

  Didesnė galia lemia didesnį sukimo momentą, t.y. tai, kaip efektyviai gręžtuvas gali sukti varžtus ir gręžti įvairias medžiagas. Dažniausiai gręžtuvai su didesniu sukimo momentu yra galingesni ir tinkamesni sunkesniems darbams. Tačiau nepamirškite, kad galingesnis gręžtuvas bus sunkesnis ir ilgą laiką su juo dirbti bus sunku.

  Akumuliatoriaus talpa ir tipas

  Taisyklė labai paprasta - kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo ilgiau gręžtuvas gali veikti be papildomo įkrovimo. Akumuliatoriaus talpa yra matuojama ampervalandėmis (Ah) - kuo jų daugiau, tuo ilgiau galėsite naudotis įrankiu. Nesudėtingiems ir trumpiems namų ūkio darbams pilnai pakaks 1,5 ar 2,5 Ah gręžtuvo. Ilgesniems ir sunkesniems darbams gali prireikti ir 5 Ah įrankio.

  Jei žinote, kad gręžtuvo prireiks ilgesniam darbui, greičiausiai derėtų pasirinkti įrankį su dviem akumuliatoriais arba įsigyti papildomą akumuliatorių, kad pradėtas darbas nesustotų ir netektų laukti, kol akumuliatorius pasikraus.

  Taip pat visada atkreipkite dėmesį ir į akumuliatoriaus tipą. Šiuolaikiniai gręžtuvai turi ličio jonų (Li-ion) akumuliatorius, kurie yra lengvesni, ilgiau tarnauja. Be to, priešingai nei nikelio-kadmio akumuliatoriai, gręžtuvai su ličio akumuliatoriais turi apsaugą, neleidžiančią akumuliatoriui visiškai išsikrauti. 

  Greičio kontrolė

  Dauguma akumuliatorinių gręžtuvų turi keičiamo greičio funkciją, kuri leidžia įrankio greitį pritaikyti pagal atliekamą darbą. Tai ypač svarbu gręžiant skirtingas medžiagas arba sukant skirtingo dydžio varžtus.

  Komplektacija ir priedai

  Kai kurie gamintojai siūlo akumuliatorinius gręžtuvus, sukomplektuotus su įvairiais priedais, tokius kaip atsuktuvų antgaliai, grąžtai, papildomi akumuliatoriai ar dėklai, palengvinantys įrankio transportavimą ir saugojimą.

  Ergonomika ir papildomos funkcijos

  Ergonomika tampa ypač svarbi, kai su įrankiu dirbama ilgesnį laiką, nes patogus rankenos dizainas, subalansuotas svoris ir lengvas korpusas gali ženkliai sumažinti rankos nuovargį. Taip pat verta atkreipti dėmesį į papildomas funkcijas, tokias kaip vibracijos slopinimas ar neslystanti rankena. Naujos kartos akumuliatoriniai gręžtuvai turi integruotą LED apšvietimą, kuris padeda dirbti prastai apšviestose vietose bei greitą įkrovimo režimą, leidžiantį akumuliatoriui sparčiau įsikrauti.

  Priežiūra

  Kiekvienas įrankis tarnaus ilgiau, jei skirsite dėmesio jo priežiūrai. Mūsų specialistai dalijasi keletu patarimų, padėsiančių prailginti akumuliatorinio gręžtuvo tarnavimo laiką:

  • įrankį laikykite kambario temperatūroje
  • nepalikti gręžtuvo šaltyje ar drėgnoje vietoje
  • saugokite nuo nukritimo

  El.parduotuvė teronis.lt siūlo platų akumuliatorinių gręžtuvų pasirinkimą, iš pasaulyje lyderiaujančių gamintojų ir žinomų prekių ženklų: Makita, Bosch ir Festool.

  Tinkamai pasirinktas akumuliatorinis gręžtuvas taps nepakeičiamu pagalbininku atliekant įvairius darbus. O jei nesate tikri, kokio tiksliai gręžtuvo gali prireikti vienam ar kitam darbui, kviečiame konsultuotis su mūsų specialistais.