Prekių katalogas

Kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą?

 • Kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą?

  Aukšto slėgio plovimo įranga – tai viena iš universaliausių įrangų skirtų plauti automobilius, kiemo dangą, lauko laiptus.

  Taip pat ši įranga puikiai pašalina dažus, nešvarumus, dulkes, pelėsį ar net didžiausią purvą. Aukšto slėgio plovyklų pasirinkimas didelis, o slėginio plovimo tūris išreiškiamas galonais arba litrais per minutę ir dažniausiai yra nekintamas.

  Slėgis plovimo metu gali būti keičiamas reguliuojant iškrovimo vožtuvą. Dėl galimybės pasirinkti ir keisti slėgį su aukšto slėgio plovimo įranga nesunkiai pašalinsite sunkiai valomus nešvarumus. Įrangos pasirinkimas labai platus, todėl labai svarbu ją išsirinkti tinkamą. Kad tą padaryti būtų lengviau dalinamės informacija, kuri tikimės bus naudinga renkantis aukšto slėgio plovimo įranga.

  Darbas su aukšto slėgio plovykla

  Platus aukšto slėgio įrangos asortimentas yra įvairių dydžių ir modelių. Kainos skiriasi priklausomai nuo galingumo, gamintojo pavadinimo bei įrangos kokybės. Plovimo įranga turi elektrinį ar benzininį variklį, kurio funkcija – užtikrinti įrangos veikimą.

  Slėginės plovyklos skirstomos į dvi kategorijas:

  • Šalto vandens aukšto slėgio plovyklos idealiai tinka tokioms užduotims, kaip nešvarumų nuplovimas.
  • Karšto vandens aukšto slėgio plovyklos tinka intensyvesniam plovimui, nes plovimo metu naudojamas šiluma, kuri padidina reakcijos greitį maišant ją su plovikliais. Tokiu būdų valymas tampa greitesnis ir efektyvesnis.

  Darbas su įranga nėra sudėtingas, tereikia žinoti kelis esminius dalykus - slėgis, kuriuo vanduo yra išstumiamas matuojamas barais, vandens srauto greitis matuojamas litrais per valandą. Elektrinio slėginio plovimo įrenginio galia, matuojama vatais arba arklio galiomis, jei plovykla yra benzininė. O svarbiausi matavimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra vandens slėgis ir vandens srautas.

  Elektrinė ar benzininė aukšto slėgio plovykla?

  Elektrinės aukšto slėgio plovimo mašinos veikia nuo 1 300 iki 1 400 barų ir yra geriausias pasirinkimas plaunant automobilius, lauko grilius ar neplačią kiemo teritoriją. Elektrinės plovyklos lyginant su benzininėmis yra pigesnės, veikia tyliau, nesveria daug, todėl yra lengviau nešiojamos. Tik šioms aukšto slėgio plovykloms yra reikalingas maitinimo šaltinis ir elektra. 

  Benzininės aukšto slėgio plovyklos dažniausiai tiekia didesnį slėgį, net iki 3000 barų, tačiau jos reikalaus didesnio vandens rezervo. Jeigu ruošiatės plauti didelio ploto kiemo teritoriją, betoną, šalinti pelėsius, dėmes nuo medienos – benzininė aukšto slėgio plovykla taps geriausiu pasirinkimu. Ši plovykla lyginant su elektrine kainuoja daug daugiau, todėl jeigu neplanuojate jos naudoti ilgai bei dažnai, ją galite ir išsinuomoti.

  Prieš nusprendžiant elektrinę ar benzininę plovyklą rinktis derėtų atkreipti dėmesį į kainą, išstumiamo slėgio galią, kiek vandens reikės sunaudoti.

  Papildoma informacija renkantis aukšto slėgio plovimo įranga

  Su aukšto slėgio plovimo įranga plauti galima:

  • Automobilius. Standartiniam automobiliui tiks 90-130 barų slėgio plovimo įranga, bet jei valote didelį automobilį tada labiau tinka 130 barų slėgio plovimo įranga. Taip pat atkreipkite dėmesį į vandens srautą – didelio srauto dėka automobilį nuplausite greitai, o esant mažam srautui, užtruksite ilgiau.
  • Betoną ir terasas. 110-130 barų ir vidutinio vandens srauto plovimo įranga tiks mažai nešvarioms vietoms. Tačiau dideliems nešvarumams pašalinti geriausia būtų naudoti 130+ barų slėgio plovimo mašiną su vidutiniu arba dideliu vandens srautu.
  • Klojamus blokelius ar plyteles. Asmeniniam naudojimui buityje klojamų plytelių grindinį geriausia plauti 110-130 barų slėgio plovimo mašina su vidutiniu vandens srautu. Jeigu klojate ir plaunate plyteles ne sau, rinkitės 150+ barų plovimo įranga su didesniu vandens srautu.