Prekių katalogas

Kaip išsirinkti tinkamą įranga vejos priežiūros verslui?

 • Kaip išsirinkti tinkamą įranga vejos priežiūros verslui?

  Nuosavas verslas – tai daug atsakomybės ir žinių nešantys darbas.

  Versle svarbu turimo kapitalo dydis, nors minimalios žinios apie verslą, reikia išmanyti kliento pritraukimo būdus, būtina žinoti kaip tvarkyti popierius. Bet nereikia bijoti verslo pradėti, nes tai gali būti nauja, pelninga, jums ir aplinkiniams daug naudos nešanti veikla.

  Vejos priežiūros verslas gali būti ta viena iš tų pelningų sričių, jeigu tik pasirinksite tinkamą įrangą ir būsite savo srities specialistai į kurį klientai nuolat kreipsis. Straipsnyje pasidalinsime svarbiausiais įrenginiais, kurie taps pagrindiniais įrenginiais pradedant vejos priežiūros verslą.

  Vejapjovė

  Vejapjovė yra būtina vejos priežiūros įranga padedanti išlaikyti bendrą žolės estetinį vaizdą. Vejapjovės yra būtini įrenginiai norint turėti tvarkingą ir išpuoselėtą veją. Šie žolės pjovimo įrenginiai yra elektriniai, akumuliatoriniai arba benzininiai.

  Elektrinė vejapjovė arba trimeris makita gali būti naudojami visą parą, svarbiausia sąlyga reikalingas elektros tiekimas ir elektros lizdas pjaunamoje teritorijoje. Šios vejapjovės sveria nedaug, yra manevringos, pasižymi mažesniu triukšmo lygiu, o priežiūros darbai nėra sudėtingi.

  Akumuliatorinė vejapjovė maitinama baterija, todėl veją galite pjauti iš bet kurios vietos, nes elektros tiekimas nėra būtinas. Šios vejapjovės yra manevringos, kompaktiškos, lengvai laikomos ir transportuojamos.

  Benzininė vejapjovė yra vienintelė vejapjovė kuri nėra priklausoma nuo maitinimo laido ar akumuliatoriaus. Tačiau šios vejapjovės yra triukšmingiausios, darbo metu reikalauja daugiausiai jėgos ir ištvermės.

  Vejos aeratorius

  Aeratorius – tai įrenginys kuriuo be vargo pašalinsite nukritusius lapus, nupjausite užaugusią žolę. Aeracija metu dirvožemyje yra sudaromos mažos skylutės, kad oras, vanduo ir maistinės medžiagos prasiskverbtų į žolės šaknis ir jas pripildytų riekiamomis medžiagomis. Aeruojant dirvą kartas nuo karto žolė tampa stipresnė ir atsparesnė.

  Apie aeratoriaus įsigijimą pasvarstyti verta, nes:

  • Pašalinamas negyvos žolės sluoksnis besikaupiantis ant vejos. Negyvos žolės sluoksnis iš sveikos žolės atima reikalingą vandenį bei kitas maistines medžiagas.
  • Aeracija skatina šaknų vystymąsi ir augimą. Kad šaknys augtų geriau, rekomenduotina kartu su aeracija atlikti žolės persodinimą. Taip bus pagerinamas dirvožemio sąlytis.
  • Sumažinamas dirvožemio spaudimas. Sutankintas dirvožemis leidžia vandeniui ir maistinėms medžiagoms patekti į vejos šaknų sistemą.

  Lapų pūstuvas

  Lapų pūstuvas – įrenginys, kuris yra veikiamas stipraus oro srauto. Oro srauto dėka lapai ar kitos sodo atliekos yra švariai išpučiamos arba susiurbiamos iš kiemo teritorijos. Lapų pūstuvai skirstomi į elektrinius, akumuliatorinius, benzininius ir dujinius.

  Elektriniai lapų pūstuvai veikia tik prijungti prie maitinimo šaltinio. Pūstuvas sveria nedaug ir jį rekomenduojama rinktis dirbant mažesniuose soduose ir ten kur yra priėjimas prie elektros šaltinio.

  Akumuliatoriniai lapų pūstuvai veikia tik tada, kai baterija yra pilnai pakrauta. Prieš įsigyjant akumuliatorinį lapų pūstuvą rekomenduojama pasidomėti kokia yra baterijos veikimo trukmė. Verta paminėti, kad pūstuvai neužima daug vietos, yra lengvi bei manevringi.

  Benzininiai lapų pūstuvai tampa puikiu pasirinkimu valant didelius plotus. O dujiniai pūstuvai itin tinka didelių teritorijų priežiūrai bei ilgam naudojimui.

  Šakų genėtuvas

  Šakų genėtuvas – įrankis skirtas genėti šakas. Su šakų genėtuvu pasieksite net aukščiausiuose medžiuose esančias šakas, kadangi įrankis turi ilgą rankeną ir yra itin manevringas. Genėtuvai yra reguliuojami, ilgis gali siekti net iki 280 cm. Dažniausiai visų gamintojų gaminami genėtuvai yra tinkamai subalansuoto dizaino ir turi patogų šakų kablį. Taip lengvai pasiekiamos ir nugenimos šakos nuo medžių.