Prekių katalogas

Kaip naudoti diskinį pjūklą?

 • Kaip naudoti diskinį pjūklą?

  Diskinis pjūklas – tai įrankis skirtas pjauti įvairioms medžiagoms.

  Diskiniai pjūklai būna tiek elektriniai, tiek akumuliatoriniai. Kad elektriniai pjūklai veiktų būtinas maitinimo šaltinis, o akumuliatoriniai pjūklai kaip ir visi akumuliatoriniai įrankiai veikia su pakrauta baterija. Jeigu bijote, kad baterija išsikraus, visada galite įsigyti papildomą. Diskiniai pjūklai skirstomi į stacionarius ir nešiojamus – nešiojami pjūklai yra mobilesni bei kompaktiškesni.

  Festool įrankiai puikiai pjauna medieną, akmenį, betoną, plieną ir kitas medžiagas. Jeigu diskinis pjūklas yra pagamintas iš grūdinto plieno, tai juo galėsite pjauti visų tipų medieną. Įrankį galėsite pakreipti norimais kampais, tai leis pasirinkti reikiamo nuožulnumo kampus ir medžiagas pjauti pageidaujamu gyliu, bet kuriame taške.

  Diskinių pjūklų tipai

  1. Sliekiniai diskiniai pjūklai yra įprasta alternatyva šoniniams diskiniams pjūklams, tik kad sliekinių diskų pavaros turi variklį, kuris yra sumontuotas už ašmenų ir sujungtas krumpliaračiais. Taip yra išgaunamas didesnis sukimo momentas.
  2. Hipoidiniai diskinių pjūklų taip pat kaip ir sliekinių variklis yra sumontuotas už ašmenų. Tik kad šie pjūklai galią perduoda į ašmenys naudodamiesi nuožulniais krumpliaračiais, kurie nesikerta, o variklio nereikia tepti.
  3. Abrazyviniai diskiniai pjūklai naudojami kietesnėms medžiagoms už medieną pjauti. Pjūklai medžiagas pjauna plokščių ašmenų pagalba. Abrazyviniai diskiniai pjūklai gali būti tvirtinami prie stalo arba netvirtinami. Su šiais pjūklais lengvai perpjausite plyteles, vamzdžius, betoną ar net asfaltą.
  4. Kampiniai diskiniai pjūklai yra pritvirtinami prie besisukančios radialinės svirties, kurią galima lengvai pakelti arba nuleisti. Šie pjūklai yra vieni iš saugiausių, bet ir brangiausių.
  5. Metalo diskiniai pjūklai pjaunant metalą geriau apsaugo nuo susidarančių kibirkščių ir skeveldrų. Šie pjūklai, lyginant su kitais, pjauna lėčiau, bet nuo nelaimingų atsitikimų esate apsaugotas labiau.

  Diskinio pjūklo naudojimosi privalumai

  Kodėl verta įsigyti diskinį pjūklą priežasčių daug, tačiau aptarsime tik kelias:

  • Padidintas tikslumas. Pjūklo bėgiai padeda pašalinti visus netikslumus ar nenuoseklias linijas susidariusias pjovimo metu. Taip sumažinsite galimų klaidų tikimybę arba visiškai jų išvengsite.
  • Užtikrintas saugumas darbo metu. Pjovimo metu naudojant kreipiamąjį bėgelį pjūklas neslydinės pjaunant medžiagą. Taip išvengsite nelaimingų atsitikimų rizikos dirbant su didelėmis bei sunkiomis medžiagomis.
  • Didesnis efektyvumas. Jeigu pjovimo metu papildomai naudosite kreipiamąjį bėgelį – galėsite greičiau ir efektyviau pjauti pasirinktą medžiagą, nes pjūklas sklandžiai ir greitai judės bėgiu. Tai gali būti naudinga vykdant didelius projektus arba taupant laiką bei energiją.
  • Darbinio paviršiaus apsauga. Naudojant diskinius pjūklus be kreipiamojo bėgelio darbiniai paviršiai gali lengvai susibraižyti arba pasižeisti.

  Diskinio pjūklo naudojimosi etapai

  • Suderinkite pjūklą ir kreipiamąjį bėgelį. Norint atlikti tikslius pjūvius būtina pasirinkti tinkamą pjūklą, kuris bus lengvai suderinamas su turimu kreipiamuoju bėgeliu. Dirbant su didelėmis medžiagomis pjūklą galite derinti su keliais bėgeliais, kurių ilgis dažniausiai siekia iki 3 metrų.
  • Saugiai uždėkite kreipiamąjį bėgelį. Kreipiamojo bėgelio saugus uždėjimas prasideda nuo išmatavimo ir pažymėjimo kur jis bus dedamas. Tuomet bėgelį uždėkite ant pažymėtų vietų ir jeigu matote, kad bėgelis nesilaikys, galite naudoti spaustukus.
  • Sureguliuokite diskinį pjūklą. Norint tiksliai pjauti medžiagas pirma privalote sureguliuoti pjūklo gylį ir kampą, kad jis atitiktų pjaunamos medžiagos storį ir kampo vietą.
  • Pradėkite pjauti medžiagą. Svarbiausia sąlygą, prieš pradedant pjauti medžiagą įsitikinkite, kad dėvite tinkamą apsaugos įrangą. Prie apsaugos įrangos yra priskiriami akiniai ir ausinės.