Prekių katalogas

Kaip naudoti lazerinį nivelyrą?

 • Kaip naudoti lazerinį nivelyrą?

  Lazerinis nivelyras – tai elektroninis prietaisas, kuris išilgai horizontalios ir vertikalios ašies projektuoja raudoną arba žalią spindulį.

  Su šiuo prietaisu lengvai atliksite visus vidaus darbus, įvairiame aukštyje. Prietaisu naudotis lengva nes dėl jų mažumo ir nedidelio svorio. Tik nepamirškite! Lazerinis nivelyras yra trapus prietaisas, todėl su juo turite elgtis itin atsargiai bei neleisti jam nukristi ar pakrypti.

  Kai kurie lazeriniai nivelyrai kaip papildomas dalis turi trikojo laikiklį, lazerinį nuotolio ieškiklį bei LED ekranus. Šios papildomos dalys vartotojams suteikia tokią informaciją kaip: niveliavimo kokybė, į sieną projektuojamo spindulio aukštis bei kampas. Taip pat suteikia informaciją apie akumuliatoriuje likusios galios kiekį arba numatomą likusi darbo laiką iki visiško išsikrovimo.

  Lazerinio nivelyro naudojimas

  Lazerinis nivelyras paprastai yra naudojamas tais atvejais, kai reikalingas tiesus ir lygus atskaitos taškas didesniame paviršiuje. Ši prietaisą galima prilyginti vizualiai kreidos linijai ir jį naudoti montuojant bėgius, kabinant paveikslų rėmus ir visoms kitoms profesionalioms niveliavimo programoms, kuriose taško perkėlimas turi būti tikslus.

  Taip pat šie tikslūs prietaisai gali būti naudojami įvairiems vidaus ir lauko darbams atlikti. O kad darbo metu prietaisas stovėtų stabiliai – naudokite trikoji. Trikojis suteiks nivelyrui didesnį stabilumą, tikslų palaikymą profesionaliose srityse, todėl galėsite būti tikri, kad kiekvieną kartą pasieksite tiksliausius ir optimaliausius rezultatus. O kad darbai būtų dar tikslesni, rekomenduojame įsigyti savaime išsilyginantį lazerinį nivelyrą. Šis prietaisas idealiai tinka visų rūšių lyginimo ir santechnikos darbams.

  Lazerinio nivelyro naudojimo privalumai ir pasirinkimo galimybės

  Lazerinis nivelyras palengvins daugelį renovacijos ar surinkimo darbų, kai reikalingi atlikti tinkami matavimai tiesiant bet kokią vamzdynų sistemą arba atliekant daugybę darbų ir procesų vykstančių statybvietėje. Lazerinis nivelyras tampa puikiu pagalbininku klijuojant plyteles ar įrenginėjant lentynas. Dėl kelių priežiūros nereikalaujančių režimų jie leidžia vienam asmeniui atlikti darbus, kuriems iki šiol reikėjo mažiausiai dviejų specialistų.

  Renkantis prietaisą svarbu atkreipti dėmesį ir pritaikyti konkrečių modelių galimybes pagal reikalingus poreikius. Norint tai padaryti rekomenduojame išanalizuoti kelis svarbius parametrus:

  • Lygio diapazoną;
  • Baterijos veikimo laiką;
  • Horizontalų ir vertikalų spindulio kampą;
  • Lazerinio niveliavimo diapazoną ir priedus.

  Visi šie išvardinti parametrai turėtų atitikti turimus lūkesčius, kad darbai būti atlikti tikslingai ir efektyviai. Verta pasvarstyti apie žinomų gamintojų modelių įsigijimą, kurie siūlo nuotolio ieškiklio technologiją arba galimybę išjungti atskirus spindulius, kad prailgintų akumuliatoriaus darbo laiką

  Darbas su lazeriniu nivelyru

  Lazerinis nivelyras paprastai pasižymi greitumu ir lengvu valdymu – galite iš karto, nieko nelaukdami kibti į darbus. Prieš pradedant naudoti nivelyrą rekomenduojame susipažinti su žingsniais, kurie leis nesuklysti darbo metu:

  1. Pritvirtinkite lazerinį nivelyrą prie trikojo, jeigu jį naudojate. Nepamirškite, kad dauguma trikojų turi reguliuojamas kojeles ir įmontuotą išlyginimo burbulą.
  2. Įjunkite prietaisą ir sukalibruokite jį įsitikindami, kad burbulas yra išlygintas jo buteliuko viduje. Tai leis sukurti lygų spindulį ant paviršiaus su kuriuo dirbsite.
  3. Nustatykite tašką ant žemės norimame aukštyje ir prietaisą projektuokite ant paviršiaus, kurį reikia išlyginti. Spindulį gali sudaryti taškas, linija arba taškų ir linijų derinys, priklausomai nuo jūsų naudojamo lazerinio nivelyro.
  4. Jeigu naudojate nuotolinį ieškiklį pritvirtinkite jį prie išlyginamojo strypo spaustuku. Stumkite jį aukštyn ir žemyn strypu, kol pasigirs pyptelėjimas. Pyptelėjimas parodo spindulio radimą ties kuriuo turite atlikti reikiamus matavimus.