Prekių katalogas

Kaip pasirinkti tinkamas darbo pirštines?

 • Kaip pasirinkti tinkamas darbo pirštines?

  Darbo pirštinės – tai kruopščiai pagamintas gaminys, užtikrinantis saugumą, padidinantys našumą ir suteikiantis komfortą Jūsų rankoms.

  Nesvarbu, ar jūsų profesija susijusi su pavojingų medžiagų tvarkymu, darbu esant ekstremalioms sąlygoms ar tiesiog darbui kur reikalingas tvirtas sukibimas – darbinės pirštinės bus reikalingos.

  Pirmosios išrastos darbo pirštinės buvo paprastos, odinės pirštinės skirtos užtikrinti pagrindinę apsaugą nuo šiurkščių paviršių ir nedidelių pavojų. Tobulėjant technologijoms, atsirandant naujoms medžiagoms, atsirandant naujoms veiklos, darbo pirštinės virto gaminiu kuris patenkina įvairius vartotojo ir pramonės poreikius. Ieškant darbo pirštinių svarbu jas įsigyti tinkamas. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai perkamus darbo pirštinių tipus ir pasidalinsime patarimais, kurie tikimės padės išsirinkti tinkamas darbo pirštines.

  Dažniausiai perkami darbo pirštinių tipai

  Adatoms atsparios pirštinės – pirštinės užtikrinančios nuo adatų, peiliukų ir kitų aštrių dūrių. Pirštinės yra pagamintos iš ožkos odos ir 360° kampu nupjauto pamušalo, kuris užtikrina esminę apsaugą nuo adatų dūrių, įpjovimų ir pradūrimų. Ožkos oda užtikrina sukibimą, patogumą bei didesnį patvarumą. Dauguma pirštinių turi reguliuojamą užsegimą, kuris užtikrina priglūdimą. Tai ypač pravartu pareigūnams laikant ar nešant ginklus.

  Antistatinės pirštinės yra estetiškos ir labai patogios, itin plono besiūlo mezgimo nailoninės pirštinės. Pirštinių pirštų galiukai padengti leidžiančiu kvėpuoti mikropilingu. Taip pat pirštinių rankogalis yra lengvai priglundantis ir aptraukiantis riešą.

  Chemikalams atsparios pirštinės yra pagamintos iš medvilninio pamušalo, kuris rankai suteikia komfortą, patogumą bei sugeria prakaitą. Labai svarbu, kad šios darbo pirštinės yra atsparios vandens pagrindų veikiančioms cheminėms medžiagoms.

  Pjūviams atsparios pirštinės tinka kruopštumo ir tikslumo reikalaujantiems darbams. Pirštinių pamušalas yra orui pralaidus ir besiūlis, suteikiantis maksimalų pirštinių lankstumą ir prigludimą prie vartotojo rankos.

  Suvirintojų pirštinės užtikrina veiksmingą apsaugą nuo karščio, liepsnos, kibirkščių ir suvirinimo purslų, todėl puikiai tinka suvirinimo, terminiams darbams, šlifavimui, litavimui, metalo gamybai ir priežiūrai. Pirštinės pagamintos iš karvės odos, kuri suteikia papildomą dilbio ir riešo apsaugą, o trimatis nykščio dizainas didesnį miklumą.

  5 patarimai padėsiantys išsirinkti tinkamas darbo pirštines

  1. Įvertinkite atliekamus darbus ir darbo vietos poreikius. Pirmasis žingsnis renkantis tinkamas darbo pirštines yra darbo vietos sąlygų įvertinimas. Ar dirbsite drėgnoje patalpoje ar patalpoje kur veiks ekstremalios darbo sąlygos?
  2. Pasirinkite patogias pirštines. Renkantis darbo pirštines patogumas turėtų būti toks pat svarbus dalykas kaip sauga ir našumas. Prastai prigludusios ir nepatogios darbo pirštinės tikėtina, kad padidins traumų riziką ar pūslių atsiradimą darbo metu. Perkant pirštines rekomenduojama jas pasimatuoti ir įsitikinti, kad jos tvirtai priglunda prie riešų bei pirštų ir jų nespaudžia.
  3. Ieškokite darbo pirštinių pasiūtų iš kokybiškų medžiagų. Pirštinės pagamintos iš kokybiškų medžiagų kainuoja daugiau, bet apsaugo rankas nuo susižalojimų, dirbant su karštomis medžiagomis rankos ne taip prakaituoja.
  4. Renkantis pirštines atkreipkite dėmesį į sukibimą ir atsparumą dilimui. Sukibimas yra būtinas norint išvengti nelaimingų atsitikimų atsirandančių dėl daiktų praslydimo. Pirštinės atsparios dilimui yra naudingos, nes rankas apsaugo nuo įpjovimų ir įbrėžimų, kuriuos sukelia šiurkštūs paviršiai, aštrūs įrankiai ar medžiagų briaunos.
  5. Susidėvėjus turimoms pirštinėms laiku jas pakeiskite į naujas. Visos darbinės pirštinės ilgainiui susidėvi, dėl per ilgo naudojimo arba pavojingų elementų. Tokiu atveju laikas jas pakeisti naujomis, kad galėtumėte tinkamai atlikti tolimesnius darbus.