Prekių katalogas

Kaip teisingai išsirinkti aukšto slėgio plovyklą namams?

 • Kaip teisingai išsirinkti aukšto slėgio plovyklą namams?

  Gyvenantys privačiame name ar kotedže su nuosavu kiemu, tikrai žino, kad namų ir aplinkos tvarkymas pareikalauja išties nemažai laiko ir fizinio darbo. Todėl el.parduotuvės teronis.lt specialistai teigia, kad tikrai verta investuoti į namų pagalbininkus, kurie palengvina buities darbus ir sutaupo laiko.

  Vienas iš tokių nepamainomų padėjėjų – aukšto slėgio plovykla.

  Aukšto slėgio plovykla yra universalus įrenginys, kurį galima panaudoti įvairaus pobūdžio plovimui privačių namų ir kiemo teritorijoje, kuomet norite nuplauti dulkes, žemes, purvą, tepalus ar kitus nešvarumus arba pašalinti dumblius, pelėsį, samanas, kerpes ir kitas apnašas. Aukštaslėgės plovyklės puikiai tinka:

  • Transporto priemonių (automobilių, dviračių, motorolerių ir pan.) plovimui
  • Trinkelių, akmeninių takų, kiemo dekoracijų valymui
  • Terasų ir verandų plovimui
  • Pastatų sienų plovimui
  • Stogų valymui
  • Lauko langų ir žaliuzių plovimui
  • Sodo baldų plovimui
  • Baseinų, baseinėlių, fontanų valymui
  • Vejos ir sodo įrangos valymui
  • Garažų ir sandėliukų grindų ir sienų plovimui

  Šiame straipsnyje aptarsime, ką reikėtų žinoti, prieš renkantis aukšto slėgio plovyklą.

  Vandens tiekimas

  Dar prieš renkantis aukšto slėgio plovyklą, norime atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad šiam įrenginiui yra būtinas vanduo, todėl ši plovykla netiks ten, kur nėra vandens tiekimo.

  Plovimo poreikiai

  Būtinai įsivertinkite, kokiems tikslams plovyklą naudosite dažniausiai. Tam visai pravestų apeiti savo namus, kiemą ar ūkio teritoriją ir susirašyti, ką plausite, pavyzdžiui, namo fasadą, garažą, sodo baldus, terasą, gėlių vazonus, tvorą, trinkeles, kieme įrengtą baseiną ar vandens fontanėlį, šiukšlių ar komposto konteinerius, sodo techniką, transporto priemones ir pan. Atsakymai į šiuos klausimus padės nuspręsti, kokios konkrečiai aukšto slėgio plovyklos jums reikia – nedidelio galingumo mobilios plovyklos, kuri primena dulkių siurblį, ar didesnės ir galingesnės, kurią naudoja ir profesionalai.

  Paprastai namų ūkiams žmonės renkasi mobilias arba pusiau profesionalias aukšto slėgio plovyklas, nes profesionalios, kurios yra pritaikytos naudoti po 4-5 val. per dieną,  paprastai būna naudojamos pramonėje, žemės ūkyje, statybvietėse.

  Vandens sąnaudos

  Rinkdamiesi aukšto slėgio plovyklą, įsivertinkite vandens slėgio ir vandens sąnaudų santykį, nes būtent tai nulems darbo efektyvumą ir vandens bei laiko sąnaudas: kuo galingesnis bus įrenginio variklis, tuo greičiau bus pasiekiamas norimas purškimo slėgis ir tuo galingesnė bus vandens srovė.

  Maksimalus slėgis ir srovė

  Nors maksimaliu plovyklės pajėgumu tikrai nesinaudosite visą laiką, vis tiek atkreipkite dėmesį, kokį maksimalų vandens slėgį sugeneruoja konkretus modelis. Iki 130 bar slėgio aukštaslėges plovyklas rekomenduojama rinktis tuomet, kai žinote, kad įrenginiu naudositės retai ir neintensyviai, pavyzdžiui, lauko baldų, nedidelės terasos ar vieno automobilio nuplovimui.

  Didesnio galingumo modelius patartina rinktis tada, jei planuojate plauti didesnius plotus ar sudėtingai valomus paviršius, pavyzdžiui, grublėtą namo fasadą, kiemo tvorą, akmeninius laiptus, tepalų ar riebalų dėmes garaže.

  Mobilumas

  Dauguma aukšto slėgio plovyklų būna su ratukais, kad jomis būtų lengva manevruoti didesnėje erdvėje, taip užtikrinant maksimalų patogumą. Todėl visada verta atkreipti dėmesį į plovyklos svorį, įrenginio ratukų kokybę ir rankeną – juk perkate pagalbininką, tad svarbu, kad būtų komfortiška dirbti kartu!

  Komplektacija

  Atkreipkite dėmesį, kokie priedai yra plovyklos komplektacijoje. Paprastai aukšto slėgio įrenginiai turi pistoletą, aukšto spaudimo vandens žarną, vandens filtrą ir dar keletą papildomų antgalių, pavyzdžiui, talpyklą plovikliui, aukšto slėgio putų sistemos antgalį, kintamo pločio čiurkšlės antgalius. Kartais kai kurie priedai būna parduodami atskirai, pavyzdžiui, automobilio plovimui skirta muilo talpa su paprastu ar apvaliu šepečiu, įvairūs purškimo antgaliai arba šluostės. Naudojant specialius priedus ir antgalius galima išvalyti įsisenėjusias riebalų ar tepalo dėmes, lietaus latakus bei vamzdynus. Todėl prieš perkant būtinai pagalvokite, ar jums reikalingas koks nors specifinis antgalis ar priedas.

  Vandens žarna

  Nors gali atrodyti, kad žarna nėra itin svarbus parametras, renkantis aukšto slėgio plovyklę, tačiau  būtent ji nulemia naudojimosi įrenginiu patogumą ir diapazoną, ypač, jei plovyklę norėsite naudoti keliose skirtingose vietose. Kokie reikalavimai keliami aukštaslėgės plovyklės žarnai? Ji turi atlaikyti didelį slėgį, būti atspari užmynimui ir nesilankstyti. Būtinai įsivertinkite, kokio ilgio žarnos jums reikės. Priklausomas nuo modelio, vandens žarnos ilgis gali būti 5, 8 ar daugiau metrų. Taip pat pasidomėkite, ar jūsų pasirinkta aukšto slėgio plovyklė turi mechanizmą, leidžiantį pabaigus darbą, vandens žarnai savaime susivynioti atgal ant ritės, panašiai kaip dulkių siurblio laidui. 

  Žinomas prekės ženklas – kokybės garantas 

  Renkantis žinomą prekinį ženklą, niekada neprašausite pro šalį. Tokie gamintojai kaip Greenworks, Makita, BOSCH – jau savaime yra kokybės sinonimas. Šie gamintojai turi savo oficialiai veikiančias atstovybes, kuriose gausite garantinį ir pogarantinį aptarnavimą ir reikiamą pagalbą, prireikus papildomų priedų ar atsarginių dalių.

  Aukšto slėgio plovyklas drąsiai galima vadinti protinga investicija, taupančia laiką ir resursus, padedančia patogiau ir efektyviau tvarkytis ir užtikrinančia nepriekaištingą švarą namuose ir kieme.