Prekių katalogas

Kas yra smūginis suktuvas ir ar man jo reikia?

 • Kas yra smūginis suktuvas ir ar man jo reikia?

  Akumuliatorinis smūginis suktuvas yra kompaktiškas gręžtuvas, kurio dėka atsukami arba priveržiami varžtai.

  Šiuo įrankiu lengvai atsuksite arba priveršite tokius varžtus su kuriais paprastas atsuktuvas nesusidorotų. Smūginis suktuvas turi unikalų mechanizmą su didesniu sukimo momentu ir šešiakampę įvorę.

  Išvydę įrankį pamatysime, kas jis yra nedidelis, trumpas ir labai panašus į grąžtą. Taip pat jis turi gaiduką ir rankeną, kad dirbti būtų patogiau. Oro kompresoriai maitinami smūginiais įtaisais leidžia suktuvą naudoti įvairiems tikslams, įskaitant namų gražinimą. Ir nepamirškite, kad smūginiai suktuvai nėra tinkami skylėms gręžti.

  Smūginio suktuvo veikimas

  Smūginio suktuvo sukurta galia gali atrodyti kaip nedidelis stebuklas, todėl verta atsiminti, kad šie įrankiai remiasi pakankamai supaprastintais mechanizmais. Vidinės suktuvo dalys yra panašios į grąžto dalys ir turi variklį, kuris veikia sukamąja jėga. Tik smūginis suktuvas palyginus su akumuliatoriniu grąžtu yra daug kompaktiškesnis.

  Įrankis turi išėjimo veleną ir jo mechanizmas sudarytas iš spyruoklinio plaktuko bei priekalo. Esant pakankamai apkrovai spyruoklė prispaudžia plaktuką prie priekalo, o tvirtinimosi detalė suteikia pakankamai pasipriešinimo. Kai smūginis suktuvas įsuka varžtą plaktukas savaime atsitraukia nuo priekalo ir nuspaudžia spyruoklę. Kai reikia sukti naują varžtą – suktuvo spyruoklė vėl prispaudžia plaktuką prie priekalo, o plaktuko susidūrimas  su priekalu sukuria didžiausią jėgą.

  Smūginio suktuvo privalumai ir trūkumai

  • Didesnis sukimo momentas. Lyginant smūginį suktuvą su įprastu akumuliatoriniu gręžtuvu, suktuvas pagamina penkis kartus daugiau galios – juo lengvai prisuksite varžtą prie bet kokios tvirtos medžiagos
  • Kompaktiškas ir nešiojamas. Akumuliatorinis smūginis suktuvas yra daug mažesnis nei kai kurie akumuliatoriniai įrankiai. Jis yra nešiojamas ir kompaktiškas, todėl puikiai tinka mažoms erdvėms.
  • Savaime besisukantys sraigtai. Naudodamiesi smūginiu suktuvu lengvai įveiksite projektus, kuriems reikalingas didesnis sukimo momentas. Taip lengvai įsuksite varžtus negręžiant skylių.
  • Patogus laikymas. Kadangi įrankio smūginė spyruoklė yra kompaktiška ir lengva, riešas nebus spaudžiamas, o tai padidins darbo efektyvumą.
  • Suderinami antgaliai. Tai vienas didžiausių smūginio suktuvo trūkumų, kadangi turėsite įsigyti suderinamą antgalį. Įsigiję šešiakampį antgalį galėsite iš karto pradėti dirbti įrankiu.
  • Sukimo momento valdymo funkcija. Jei akumuliatorinis gręžtuvas turi sukimo momento valdymo funkciją, tai smūginis suktuvas šios funkcijos neturi. Dėl šios priežasties svarbu atsakingai ir saugiai naudotis įrankiu, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.

  Smūginiai suktuvai ir smūginiai veržliarakčiai

  Smūginis veržliaraktis yra įrankis turintys stacionariai sumontuota ¼ colio, 3/8 colio arba 1/2 colio lizdo pavara. Kadangi smūginiai veržliarakčiai yra skirti dirbti su veržlėmis ar varžtais - jie yra daug galingesni nei smūginiai suktuvai.

  Smūginis veržliaraktis taip pat padidins produktyvumą, todėl veržlių ir varžtų priveržimas ir atsukimas taps daug lengvesnis ir greitesnis. Įrankiai didžiulį sukimo momentą įgauna iš variklyje esančio kalamojo mechanizmo, kuris darbo metu sukelia itin stiprius ir greitus smūgius. Ši didžiulė jėga leidžia atlaisvinti net kiečiausias veržles bei varžtus. Smūginiai veržliarakčiai dažniausiai naudojami keičiant automobilių padangas, o jų maitinimo šaltinis yra oras arba baterijos.

  Tiek smūginiai suktuvai ir smūginiai veržliarakčiai pasižymi didele jėga, nes juose yra perforatorius, o naudojama jėga matuojama pėdomis. Jeigu įrankį įsigysite su aukštesne sukimo momento specifikacija, tuo didesne jėga paveiksite sukamą varžtą. Oro smūginiai veržliarakčiai tinkami darbui dirbtuvėse arba kitose vietose kur turėsite priėjimą prie oro kompresoriaus.