Prekių katalogas

Kokį kampinį šlifuoklį naudoti?

 • Kokį kampinį šlifuoklį naudoti?

  Kampinis šlifuoklis yra universalus įrankis, kuris gali būti naudojamas įvairiems darbams atlikti.

  Jis gali būti naudojamas metalo pjovimui, šlifavimo darbams, poliravimui, ašmenų galandinimo ir kitų darbų atlikimui. Įprastai elektrinis šlifuoklis turi besisukantį diską, kuris gali būti keičiamas priklausomai nuo norimo rezultato. Diskai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų, pvz., aliuminio, volframo karbido ar deimantų. Šis įrankis gali veikti elektros pagalba ir gali būti laidinis ar akumuliatorinis.

  Kampiniai šlifuokliai gali turėti skirtingus dydžius ir galios lygius, todėl svarbu pasirinkti tinkamą įrankį pagal savo poreikius ir darbo pobūdį. Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą patarimų, kaip naudoti kampinį šlifuoklį ir kokį diską pasirinkti skirtingiems darbams.

  Metalo šlifavimas ir poliravimas

  Vienas iš pagrindinių kampinio šlifuoklio naudojimo būdų yra metalo šlifavimas. Tam reikia naudoti abrazyvinį šlifavimo diską, kuris gali išlyginti, nuvalyti ar visiškai pašalinti metalines daleles. Prieš pradedant šlifavimą, reikia nustatyti tinkamą greitį ir kampą tarp disko ir metalo paviršiaus. Greitis priklauso nuo disko medžiagos ir metalo kietumo. Paprastai reikia naudoti didesnį greitį kietesniems metalams ir mažesnį greitį minkštesniems metalams. Kampas turėtų būti maždaug 30 laipsnių, kad disko kraštai nesukeltų per didelio slėgio ar vibracijos. Šlifavimo metu reikia judinti šlifuoklį tolygiais judesiais, kad nebūtų paliktos įbrėžimų žymės ar nelygumai.

  Metalo poliravimui reikia naudoti minkštą poliravimo diską, kuris gali pagerinti metalo spalvą ir blizgesį. Poliravimo disko paviršius paprastai yra pagamintas iš medvilnės ar kitos minkštos medžiagos ir prideda nupoliruotos medžiagos spindesį ant metalo paviršiaus. Poliravimui reikia naudoti mažesnį greitį nei šlifavimui ir laikyti disko paviršių labiau prispaustą prie metalo. Poliravimo metu reikia judinti šlifuoklį mažais apskritimais ar elipsėmis, kad būtų pasiektas vienodas ir lygus rezultatas.

  Metalo pjovimas

  Kampinis šlifuoklis taip pat gali būti naudojamas metalo pjovimui. Tam reikia naudoti ploną pjovimo diską, kuris yra skirtas būtent metalui pjauti. Pjovimo diskai gali būti skirtingo storio, bet jie yra plonesni nei šlifavimo diskai. Prieš pradedant pjovimą, reikia pažymėti pjovimo liniją ant metalo ir užfiksuoti pjaunamą objektą, kad jis nesijudintų. Tada reikia nustatyti tinkamą greitį ir kampą tarp disko ir metalo. Greitis priklauso nuo disko ir metalo medžiagos ir storio. Paprastai reikia naudoti didesnį greitį plonesniems metalams ir mažesnį greitį storesniems metalams. Kampas turėtų būti maždaug 90 laipsnių, kad disko kraštai nesukeltų per didelio spaudimo ar vibracijos. Pjovimo metu reikia spausti šlifuoklį lėtai ir tolygiai, laikant jį tiesiai ir tvirtai rankose.

  Ašmenų galandinimas

  Kampinis šlifuoklis gali būti naudingas ir ašmenų aštrinimui, pvz., peilių, kirvių, žirklių ar pjūklų. Tam reikia naudoti abrazyvinį šlifavimo diską, kuris gali atstatyti ašmenų galūnių kampą ir išlyginti nubrozdinimus ar įbrėžimus. Prieš pradedant galandinimą, reikia nustatyti tinkamą greitį ir kampą tarp disko ir galandamų ašmenų. Greitis priklauso nuo disko medžiagos ir ašmenų kietumo. Paprastai reikia naudoti mažesnį greitį nei šlifavimui ir poliravimui, kad nebūtų perkaitimo ar kad būtų išvengta ašmenų supjaustymo. Kampas turėtų būti toks pat kaip originalus ašmenų kampas, kuris paprastai yra tarp 20 ir 40 laipsnių. Svarbu pažymėti – ašmenys turi būti laikomi tvirtai specialiomis priemonėmis, jog galandinimo metu jie neišsprūstų.

  Plytelių, akmenų ir kitų mūro medžiagų pjovimas

  Kampinis šlifuoklis taip pat gali būti naudojamas plytelių, akmenų ir kitų mūro medžiagų pjovimui. Tam reikia naudoti sausą deimantinį pjovimo diską, kuris yra skirtas pjauti kietas ir trapias medžiagas. Deimantinis pjovimo diskas turi smulkius deimantus ant savo kraštų, kurie padeda pjauti medžiagas be vandens ar kitos aušinimo priemonės. Prieš pradedant pjovimą, reikia pažymėti pjovimo liniją ant medžiagos ir pjaunamą medžiagą kažkuo prispausti, kad pjovimo metu ji nejudėtų. Tada reikia nustatyti tinkamą greitį ir kampą tarp disko ir medžiagos. Greitis priklauso nuo disko ir medžiagos storio. Paprastai reikia naudoti didesnį greitį nei metalo pjovimui, kad nebūtų sukelta per daug dulkių ar šilumos. Kampas turėtų būti 90 laipsnių.

  Kaip matote, kampinį šlifuoklį vis kitų medžiagų apdirbimui naudoti reikia skirtingais metodais ir naudojant skirtingus diskus. Tačiau, visada svarbu laikytis saugumo taisyklių – dėvėkite visas reikalingas apsaugos priemones.