Prekių katalogas

Kokia yra geriausia vejapjovė?

 • Kokia yra geriausia vejapjovė?

  Vejapjovė – įrenginys skirtas žolei pjauti. Vejapjovė sudaryta iš vieno ar daugiau besisukančių peilių (ričių) skirtų žolės paviršiui nupjauti iki vienodo, reikiamo aukščio.

  Žolės aukštis gali būti nustatytas pagal vejapjovės konstrukciją arba reguliuojamas pagrindine svirtimi bei įmontuotu mechanizmu ant vejapjovės rato.

  Žolės pjovimo mašinos yra būtini įrenginiai norint turėti tvarkingą ir išpuoselėtą veją. Net neabejojame, kad žolės pjovimą galite paversti maloniu užsiėmimu išsirinkus tinkamą modelį, kuris tarnautų ilgus metus ir duotų gerų rezultatų. 

  Pirmiausia turite žinoti, kad įrenginys gali būti varomas rankine jėga, ratukais, mechaniškai sujungtais su pjovimo peiliais arba veikti baterijos bei elektros laido pagalba. Pagal tai žolės pjovimo įrenginiai yra skirstomi į: elektrines, akumuliatorines benzinines ir stumiamas rankų pagalba vejapjoves.

  Elektrinė vėjapjovė

  Elektrinė Makita žoliapjovė gali būti naudojama visą dieną, bet tam kad jos veiktų yra reikalingas elektros lizdas. Elektrinės vejapjovės yra pakankamai triukšmingos – išvysto iki 75 decibelų garsą, tačiau nereikalauja daug priežiūros. Vejapjovę pakaks kartas nuo karto pravalyti ir pakeisti peilius, kai tai bus reikalinga atlikti.

  Dauguma elektrinių vejapjovių taip pat yra palyginti lengvos, todėl jos lengviau važiuoja per veją ir manevruoja siauruose kampuose. Dar vienas elektrinių vejapjovių privalumas į kurį pravartu atsižvelgti perkant įrenginį yra tas, kad šio tipo vejapjovė yra daug švaresnė, energiją taupanti alternatyva. Tik nepamirškite, kad naudojantis šio tipo vejapjove, pjovimo vietovėje turės būti maitinimo šaltinis užtikrinantis įrenginio veikimą.

  Akumuliatorinė vėjapjovė

  Akumuliatorinė „Makita“ žoliapjovė suteiks jums laisvę pjauti veją iš bet kurios norimos vietos, nes jų veikimui yra reikalinga baterija. Baterijos yra įvairių tipų ir dydžių, tačiau dažniausiai naudojamos yra ličio jonų baterijos. Baterijos dydis rodo  kiek laiko ji veiks neišsikrovus. Jeigu galvojate, kad pjovimo metu baterija išsikraus, pravartu turėti antrą papildomą ir pilnai pakrautą baterija.

  Akumuliatorinės vejapjovės pasižymi kompaktiškumu, jas lengva laikyti ir transportuoti, kadangi nereikalingas joks elektros lizdas. Specialistai rekomenduoja, jeigu norite įsigyti geriausią akumuliatorinę vejapjovę, turite užtikrinti tinkamą pjovimo plotį, pjovimo aukščių diapazoną ir svorį bei akumuliatoriaus veikimo laiką, atitinkantį jūsų vejos dydį.

  Benzininė vėjapjovė

  Skirtingai nuo maitinimo tinklo ar belaidės vejapjovės, benzininės vejapjovės yra visiškai nepriklausomos nuo akumuliatorių, įkroviklių bei maitinimo šaltinių. Benzininės vejapjovės lyginant su elektrinėmis yra triukšmingesnės – išvysto net iki 95 decibelų triukšmo lygį. Dėl galingo variklio įrenginio peiliai sukasi dideliu greičiu, todėl šios vejapjovės lengvai susitvarko su aukštesne žole.

  Žinoma šios vejapjovės pjovimo metu pareikalaus nemažai ištvermės, kadangi jas stumiant panaudosite nemažai raumenų jėgos. Tai gali išsekinti, ypač pjaunant didesnius vejų plotus, todėl kur įmanoma panaudokite ratų jėgą. Galite įsigyti vejapjovių su elektrinio užvedimo funkcija, tai suteiks dar didesnę darbo laisvę. Benzininės vejapjovės dažnu atveju tampa geriausiu pasirinkimu didesnėms vejoms arba profesionaliems sodininkams.

  Stumdoma vėjapjovė

  Stumdomos vejapjovės yra itin ekologiškos. Jų paleidimo ir darbo metu nėra reikalinga elektros energija, todėl veja gali būti pjaunama, bet kurioje vietovėje. Dėl mažesnio galingumo ir reikalingos pjaunančiojo fizinės ištvermės, stumiama vejapjovė yra labiau tinkama mažesniems vejos plotams. Stumdomos vejapjovės nerekomenduojamos pjauti ilgą žolę ar pjauti šlaituose. Šio tipo vejapjove nerekomenduojama pjauti ilgos žolės ar pjauti šlaituose.