Prekių katalogas

Makita smūginiai suktuvai: kokį pasirinkti?

 • Makita smūginiai suktuvai: kokį pasirinkti?

  Akumuliatorinis suktuvas yra kompaktiškas gręžtuvas, kurio pagalba lengvai atsuksite arba priveršite sudėtingus varžtus su kuriais paprastas atsuktuvas nesusidorotų.

  Smūginis suktuvas yra sudarytas iš unikalaus mechanizmo su didesniu sukimo momentu ir šešiakampę įvorę.

  Jeigu ieškote nedidelio smūginio suktuvo, rinkitės „Makita“ smūginį suktuvą, nes jis nėra didelis, yra gan trumpas ir forma primena grąžtą. Taip pat jis turi gaiduką ir rankeną, kurie darbą pavers patogesniu. Oro kompresoriai maitinami smūginiais įtaisais leidžia suktuvą naudoti įvairiems tikslams, įskaitant namų gražinimą. Ir nepamirškite, kad smūginiai suktuvai nėra tinkami skylėms gręžti.

  Ką turiu žinoti prieš perkant smūginį suktuvą?

  Pirmiausia prieš perkant smūginį suktuvą rekomenduojama apgalvoti kokios jis galios bus reikalingas. Prieš kelis metus laidiniai suktuvai būdavo galingesni, bet šiuo metu, dėl baterijų pažangos, tokia pat arba net didesne galia pasižymi – akumuliatoriniai suktuvai. Makita smūginiai suktuvai turi du įtampos variantus: 12V ir 18V. 18 V modeliai yra galingesni, jie paprastai yra sunkesni, o jų baterijos įkraunamos ilgiau.

  Sukimo momentas arba sukimo galia yra pagrindinė savybė, kuri skiria smūginius suktuvus  nuo įprastų elektrinių grąžtų. Sukimo momentas žymimas coliais. „Makita“ 12 V smūginis suktuvas gali sukti net 1200 colių sukimo momento, o 18 V - daugiau nei 1500 coliu sukimo momentu. Renkantis smūginį suktuvą vertėtų atkreipti dėmesį ir į tokius rodiklius kaip: smūgiai per minutę (IPM) ir apsisukimai per minutę (RPM).

  Smūginio suktuvo ypatybės

  Renkantis Makita smūginį suktuvą pravartu atsižvelgti į šias ypatybes:

  • Sukimo momentas. Smūginio suktuvo sukimo momentas lemia įrankio galią. Suktuvą su didesniais sukimo momentas pravartu įsigyti tada, kai reikia sukti didesnius varžtus.
  • Sukimosi greitis. Sukimosi greitis lemia kaip greitai bus įsukami varžtai. Didesnis greitis bus reikalingas atliekant sunkesnius sukimo darbus, tokius kaip: pakloto varžtų sukimas.
  • Svoris. Akumuliatorinis suktuvas gali būti sunkus. Norint darbus atlikti greičiau, neprarandant daug jėgų rekomenduojame pasirinkti kuo lengvesnį smūginį suktuvą.
  • Ergonomika. Ši savybė tampa labai svarbia darbo metu, kai suktuvas sukiojamas įvairiomis kryptimis. Norite tikrai patogaus įrankio? Ieškokite ergonomiško įrankio turinčio patogias rankenas.
  • Kaina. Prieš pirkdami atsižvelkite į smūginio suktuvo kainą. Įrankių kainos yra įvairiausios ir svyruojančios, todėl pasirinkite suktuvą tokį koks jums yra reikalingas, bet neviršija numatyto biudžeto.

  Nepamirškite apsvarstyti ir kitų galimų funkcijų bei savybių, tokių kaip: LED apšvietimas, diržo segtukas ir kintamo greičio gaidukas.

  „Makita“ smūginiai suktuvai

  • Makita DTD153Z smūginis suktuvas turi variklį be šepetėlių. Su šiuo suktuvu turėsite dirbti kur kas ilgiau, bet darbo metu suktuvas veiks greitai, o jūs išeikvosite nedaug jėgų. Įrankis pasižymi maksimaliu sukimo momentu, yra tvirtas ir ergonomiškas bei turi gumuotą rankeną.
  • Makita DHP482RTJ akumuliatorinis smūginis suktuvas turi galinga ir kompaktišką keturių polių variklį. Įrankyje ir baterijose esanti apsaugos sistema užtikrina, kad įrankis atsijungtų automatiškai nukritus įkrovos lygiui iki minimumo. Taip tausojama baterija, kurios įkrovimo laikas siekia 36 minutes.
  • Makita TD0101F smūginis gręžtuvas – suktuvas yra kompaktiškas modelis kurio bendras ilgis – tik 184 mm. Įrankis pasižymi ypač dideliu - 100 Nm sukimo momentu ir turi darbinį šviesos diodą.

  Šiuos visus įrankius įsigysite apsilankę internetinėje parduotuvėje teronis.lt, kurioje sulauksite visų specialistų pagalbos.